HIzlı Menü

EN FR РYC E-Tahsilat KVKK

NIBE F2120 Serisi Havadan Suya Isı Pompaları

NIBE Grup, 70 yılı aşkın geçmişiyle dünya çapında 15.000’den fazla çalışanı ve yaklaşık 2,3 Milyar Euro grup cirosu olan İsveç merkezli global şirkettir. Başlıca iklimlendirme, ısıtma ve kontrol alanında üretimler yapmaktadır. İklimlendirme sektöründe önemli stratejik hedefleri olan NIBE Industrier AB günümüzde ısı pompaları alanında dünyanın “En Büyük Firması” ünvanını almıştır. NIBE inovatif ürün geliştirme kabiliyetleriyle enerji verimli, düşük ses seviyeli, yüksek teknolojiye sahip ürünler üretmekte ve müşterilerine sürdürülebilir akılcı çözümler sunmaktadır.

NİBE F2120 

NIBE F2120 serisi havadan suya ısı pompalarıyla mevcut inovasyon düzeyinin bir sonraki adımı sunulmaktadır. Havadan rekor düzeyde serbest enerjiyi çekerken, optimum yoğuşma ve don kontrolü sağlar. 5.0’dan daha büyük SCOP değeriyle havadan suya ısı pompalarında yeni bir çığır açan performans sunar. Bu alışılmadık derecedeki yüksek verimlilikdeğeri, ısı pompasına yapılan bir yatırımın kendini oldukça kısa bir sürede amorti ettiği anlamına gelmektedir. Soğuk kış şartlarına dayanacak şekilde tasarlanmış olan F2120 serisi ile herhangi ek bir ısıtıcıya gerek kalmadan 65 oC sıcak su elde etmek mümkündür. -25 oC dış hava şartlarında bile yine herhangi ek bir ısıtıcıya gerek kalmadan  63 oC sıcak su üretebilir. Üstelik tüm bunları yaparken, 2 metre mesafede sadece fısıltıdan biraz fazla olan 39 dB(A) ses basıncı üretir. 

Teknolojinin varmış olduğu son noktayı sunan F2120 serisi, bir sonraki geleceğe adım atmanızı sağlar. Örneğin google takvime “tatil” kelimesini girdiğinizde ısı pompası otomatik olarak “tatil moduna” geçebilir. Benzer şekilde üründeki bir hata alarmı, servis teknisyenine bildirim gönderebilir. 2012’de devreye giren NİBE Uplink uygulamasıyla bilgisayarınızdan veya cep telefonunuzdan tüm bunları ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Mevcut elektrikli, doğalgazlı veya güneş enerjili sistemlere kolaylıkla adapte olabilen ürün bir evin bütün ısıtma, kullanım sıcak suyu ve soğutma ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. İnvertör teknolojisi ihtiyaca göre tüketim yapmanıza olanak sağlayarak doğayı da korumanıza olanak sağlar. NIBE Uplink, nerede olursanız olun size konforu kontrol etme fırsatı verir.

VVM serisi iç üniteyle veya SMO 20 kontrol modülüyle birlikte eviniz için yüksek verimlilikle bir iklim oluşturabilirsiniz. VVM iç üniteleri kompakt yapısında kontrol sistemini, boylerini, elektrikli destek ısıtıcısını ve sirkülasyon pompasını bir arada sunar. Yüksek kapasite gereksinimlerini karşılamak için 8 âdete kadar F2120 ısı pompası kaskad olarak SMO 40 kontrol modülüyle birlikte çalışabilir.

Eviniz için en uygun olanını seçelim;

F2120 VVM 310   VVM 320 / 325 VVM 500
     
İhtiyaç Kapasite 14 kW’a kadar  10 kW’a kadar 22 kW’a kadar
Dahili Elektrikli Isıtıcı 12 kW  9 kW 9 kW
Kullanım Sıcak Suyu Hacmi 250 lt  240 lt 350 lt
F2120 SMO 20 SMO 40
 
Kontrol Edilebilen Isı Pompası Sayısı 1 adet 8 adet’e kadar
Harici Isıtma 3 kademeli elektrikli ısıtıcı 3 kademeli elektrikli ısıtıcı veya boiler
Sirkülasyon Pompası İki tip mevcuttur İki tip mevcuttur